bım logo

Bim 28 Şubat 2014 Laptop soğutucu 15 TL

Bim’de bu hafta çok güzel ürünler satışa çıkacak! Bu hafta 28 Şubat 2014 Cuma günü Laptop soğutucular 15 TL. Bluelinght laptop soğutucu hakkında merak edilenler aşağıdadır. Sorularınızın yanıtını aşağıda bulabilirsiniz.

12 cm çapında Bluelight marka laptop soğutucu 15 TL

bim-laptop-sogutucu

  • ~12 cm çapında büyük fan
  • USB’ den güç alır, pil gerektirmez
  • Kaymayı önleyen yüzey
  • Metal ızgara yüzey
  • 15.6″ ekran boyutuna kadar uyumlu

Laptop soğutucuları 10 liradan başlayıp 200 liraya kadar çıkıyor. Birçok modelde aynı prensip mevcut. Ucuz modellerde metal petekli yüzey altında fan kullanılırken pahalı modellerde aliminyum gövde ve fan kullanılıyor. Bilgisayarı ısınan birçok kişi bu soğutucuları alıyor ama sonuç fiyasko oluyor. Birkaç derecelik soğutmayı bile en kaliteli modeller yaparken ucuz soğutucularda soğutma hissedilmiyor. Notebookların soğutma sistemi genelde alttan havayı al ve ısınan bileşenlerin üzerinden geçirerek köşelerde sıcak havayı at şeklindedir. Bu sistemde alttan soğuk hava vermek yerine normal havayı üfürürseniz istenilen etki görülmez.

Bu soğutucular işe yaramıyor peki ne yapmalıyız?

Öncelikle şunu bilmelisiniz zamanla bilgisayarın fan giriş ve çıkışlarında ortamdan alınan toz birikir ve ısınmanın en büyük nedeni budur. Çok tozlu ortamlarda haftada bir, diğer mekanlarda ayda bir kez bilgisayar ızgaraları temizlenmelidir. Bilgisayarınızın altında ve köşelerinde bulunan hava ızgaralarındaki tozları temizlemek için elektrik süpürgesi kullanabilirsniz. Yüksek güçte içerideki tozları çektirin. Bilgisayarınızın fan sesinin azaldığını ve daha az ısındığını göreceksiniz.

Laptop soğutucularının en büyük faydası ergonomik olarak bilgisayarı yükselterek klavyede yazmayı kolaylaştırması denilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *